Vline īpašnieks - Verners KalacisVLine vadītājs Verners pret savu profesiju un darbu izturas ar lielu atbildību un mīlestību. Mana personība un gaume dzīvo manis radītajos dizaina objektos.
VLine ir mana personīgā izjūta un redzējums, kas atspoguļojas un dzīvo kā stāsts ikvienā manā koka mēbelē, ko esmu radījis, pie kam izceļot dabas vērtību un tās skaistumu.

VLine dizaina būtība ir līniju tīrība, detaļu vienkāršība, funkcionalitāte un kvalitāte.

Manis radītie dizaina objekti akcentē koku netkārtojamos un dzīvos stāstus, ko daba ir apveltījusi ar spēcīgiem un atšķirīgiem raksturiem. „Vline dizains – tāda ir mana gaume un, tā es koku izjūtu”.

VLine ikviena sava produkta radīšanā, par prioritāti un pamatvērtību izvirza, un vadās ievērojot sekojošus principus:

  • Cieņpilna attieksme pret izvēlēto kokmateriālu – koks kā dabas resursa vērtība. Ražošanas procesā kokmateriāls tiek izlietots pārdomāti un gudri;
  • Nevērtīgam kokmateriālam spēj iedot otru dzīvi, izceļot un akcentējot dabīgās koksnes defektus. Atlasot kokmateriālus tiek izraudzīts un pielāgots koka dabīgais skaistums reālam mēbeļu gala rezultātam. „Sākumā dēlis, tad mēbele”. „Rūpīgi izraugos kokmateriālu, spējot tajā saskatīt skaisto un māksliniecisko”. Iedodu otru dzīvi kokmateriālam, kurš tradicionālajā galdniecībā ir nederīgs.
  • Katrā manis radītajā dizaina objektā kvalitāte, precizitāte un atbildība ir pirmajā vietā.


Esmu pārbaudījis un izmēģinājis daudzas tehnikas un metodes, kas ļāvušas izkopt un veidot atpazīstamu stilu. Izmantotās apstrādes metodes koka mēbelēm:

  • Dedzināšana;
  • Oksidēšana;
  • Eļļošana un vaskošana. Galaprodukta apstrādē izmanto tikai dabīgas eļļas un vaskus, tādejādi izceļot koksnes struktūru un tās dabisko skaistumu.
  • Skrūvju vietā izmanto koka tapas, savienojumos bezdelīgastes;
  • Joprojām koka mēbeļu gala apstrādē dažkārt izmantoju rokas instrumentus. „Kad ēvele dzied perfekti, sajūta ir lieliska”.
  • Ērģeļbūvē apgūtais noder, jo var integrēt savā darbā vecās metodes modernā izpildījumā, viena no tām – tauriņu tiltiņi koka spraugu savilkšanai, kuras atgādina glītas bantītes.

Ja tev radās interese par maniem darbiem, lūdzu sazinies ar mani caur zemāk norādīto kontaktu formu vai vienkārši piezvanot +371 29897632